MENÜ

A Sanyi is megy inni
Sanyi sosem iszik

A kecske, mint egézséges élelmiszer

A jelenlegi 40 ezerről 100 ezerre szeretné növelni 2020-ra a hazai kecskeállományt a Magyar Juh- és Kecsketenyésztő Szövetség – hangzott el azEurópai Regionális Kecskekonferencia szerdai megnyitóján Debrecenben. A román partnerekkel közösen szervezett 4 napos nemzetközi tanácskozáson számos elismert szakember tart előadást a témában.

 

Akkor érdemes az állományt növelni, ha prémiumtermékek készülnek a kecskéből, és ezekre egy fizetőképes kereslet is rendelkezésre áll – hangsúlyozta a konferencián Nábrádi András. A rektorhelyettes kifejtette: a kecsketej egy sajátos összetételű önmagában is „funkcionális” termék. Fehérjében sokkal gazdagabb, mint a tehéntej, viszont kevesebb a tejcukor tartalma. A tehéntej fehérjére érzékeny kisbabáknak adható, és amiatt, hogy a tehéntejnél kevesebb laktózt tartalmaz, ezért kis mennyiségben a tejcukor-érzékenyek is fogyaszthatják, csakúgy, mint a belőle készített keménysajtokat. A kecskehús különleges, gazdag gasztohatásokkal bíró termék, egy kiló combot 2500 Ft alatt nem tudunk találni. Régen azt mondták, hogy a kecske a szegények tehene. Ehhez képest a termékei rendkívüli minőségű, prémium termékek, így az áruk is ennek megfelelően alakul.

Debreceni Egyetemen számos kutató-fejlesztő projekt zajlik a funkcionális élelmiszerek területén, melyek segítségével a nyersanyagok minőségi feldolgozottságát jelentősen lehet növelni. A jövő pedig ezekben a termékekben rejlik – jelentette ki Pajna Zoltán. Az alpolgármester hozzátette: érdemes ezeket a munkákat támogatni, hiszen ezzel a helyi gazdaságot is jelenősen tudjuk segíteni. Másrészt minél többen fogyasztanak ilyen természetes anyagokat, funkcionális élelmiszereket, annál kevesebb drága gyógyszerre lesz szükség egészségügyi ellátásban

http://www.haon.hu/kecske-mint-egeszseges-elelmiszer/2525724

 

Szavazás

Hány kecske kell egy Sanyihoz?
Attila
Mitom én
Asztali nézet